Who is Who

Miss Agata Posylec

Miss Agata Posylec

Reception One to One Support
Miss Amy Murphy

Miss Amy Murphy

Family Engagement Worker
Mrs. Angela Holmes

Mrs. Angela Holmes

SALT Support Assistant
Mrs. Anita Brown

Mrs. Anita Brown

After School Club Facilitator
Special Needs & Behaviour Support Team Support Assistant
Welfare Assistant
Mrs. Anna Boltuc

Mrs. Anna Boltuc

Welfare Assistant
Cleaner Supervisor
Mr. Bernard Ayres

Mr. Bernard Ayres

Site Supervisor
Mrs. Bonnie Cramman

Mrs. Bonnie Cramman

Children's Centre Group Facilitator
Mrs. Carole Rawlinson

Mrs. Carole Rawlinson

Welfare Assistant
After School Club Facilitator
Mrs. Catherine Lea

Mrs. Catherine Lea

Y3 Class Teacher
PPA & NQT Facilitator
Mrs. Catherine Richardson

Mrs. Catherine Richardson

One to One Support
Ms. Chloe Nicklin

Ms. Chloe Nicklin

Support Assistant
Mrs. Claire Fish

Mrs. Claire Fish

Support Assistant
Mr. Daniel Flannigan-Salmon

Mr. Daniel Flannigan-Salmon

Assistant Head Teacher
SENDCO
PPA & NQT Facilitator
Mrs. Debbie Bird

Mrs. Debbie Bird

Support Assistant
Mr. Eddie Matthews

Mr. Eddie Matthews

Pupil Welfare Officer
Miss Emily Duxbury

Miss Emily Duxbury

Year 1 Class Teacher
Mrs. Erica Smith

Mrs. Erica Smith

Foundation Support Assistant
After School Club Facilitator
Mrs. Esther Hemingway

Mrs. Esther Hemingway

Children & Families Support Team Learning Mentor
Mrs. Faith Wright

Mrs. Faith Wright

Support Assistant
Miss Gabriella May

Miss Gabriella May

Year 2 Class Teacher
Miss Geraldine Mowles

Miss Geraldine Mowles

Cleaner
Welfare Assistant
Miss Hannah Knighton

Miss Hannah Knighton

Assistant Head Teacher (EYFS & KS1 Lead)
PPA & NQT Facilitator
Safeguarding Deputy
Miss Heather Martin

Miss Heather Martin

Executive Deputy Head Teacher
Safeguarding Lead
Statutory Assessment Lead
PPA & NQT Facilitator
Mrs. Jane Platt

Mrs. Jane Platt

Year 4 Support
Miss Jenny Lee

Miss Jenny Lee

Y3 Class Teacher
Mrs. Joanne Kellett

Mrs. Joanne Kellett

Admin Assistant
Mrs Margaret Corrigan

Mrs Margaret Corrigan

Year 3 Support
After School Club Leader
Mrs. Margaret Tanner

Mrs. Margaret Tanner

Welfare Assistant
Mrs. Maureen Little

Mrs. Maureen Little

Breakfast Club Facilitator
Welfare Assistant
Mrs. Michelle Green

Mrs. Michelle Green

Cleaner
Mrs. Michelle Ormerwood

Mrs. Michelle Ormerwood

Senior Admin Assistant
Miss Michelle Walker

Miss Michelle Walker

SHINE Support and Intervention
Miss Natasha Holmes

Miss Natasha Holmes

Year 6 Class Teacher
Mr. Nick Webster

Mr. Nick Webster

Year 4 Class Teacher
Mrs. Patricia Badowski

Mrs. Patricia Badowski

Breakfast Club Facilitator
Welfare Assistant
Mr. Paul Moore

Mr. Paul Moore

Cleaner
Welfare Assistant
Miss Rebecca Longworth

Miss Rebecca Longworth

Reception Class Teacher
Miss Sarah Cowell

Miss Sarah Cowell

Support Assistant
Mrs. Sarah Jones

Mrs. Sarah Jones

Admin Assistant
Mrs. Sarah Smith

Mrs. Sarah Smith

Executive Head Teacher
Safeguarding Lead
Mr. Stephen Tierney

Mr. Stephen Tierney

Chief Executive Officer
Mrs Sylwia Klitch

Mrs Sylwia Klitch

EAL Support Assistant
Mrs. Tara Barrot

Mrs. Tara Barrot

Foundation Room Leader
Mr Tony Mitchell

Mr Tony Mitchell

Y5 Class Teacher
Mrs. Tracey Smith

Mrs. Tracey Smith

Support Assistant